Turkiyede Bir İlk.....OTL Geri Dönüşüm Tesisi

 

 

Ülkemizde çevre için güzel gelişmeler yaşanıyor.

Küresel ısınmanın etkilerini hissetiğimiz aralık ayında bile 22- 24 derecelerde seyreden havalarda sizlere baharı hatırlatsada ciddi iklim değişikliğinin habercisi gibi sanki.

Türkiye'de bir firma geliştirdiği projeler ile çevresel projelerde çığır açmaya hazırlanıyor. Marmore Yeşil Muhendislik Firimasının Ortaklaşa Geliştirdiği Hurda Oto Lastik Geri Dönüşüm Tesisi projesinin. İlki Erzincan Organize Sanayi bölgesinde hayata geçiriliyor.

Türkiyede İlk Lastik Geri Dönüşüm Fabrikasını Piem Enerji Erzincan'da Hayata Geçirmiş Olucak.

Bu Sistem İle Yıllık 20.000 Ton Atık Lastik Geri Dönüştürülecek. Bu Proje Çevreye 0 atık ile dünyada uygulanabilir oldukca başarılı bir sistem.

Peki Atık Lastikler Neye Geri Dönüştürülecek?

Şuan Ülkemizde Lastik Geridönüşümü Denilince Akla Sadece Park Kaplamalarında Kulanılan Granur Sistemi Geliyor. Yani Lastikler Parçalanıyor ve Plastik Kaplama Olarak Kulanılıyor.

Ancak Marmore Yeşil Muhendisliğin Geliştirdiği Sistemde Atık Lastikler Yağ,Karbon Siyahı Çelik Tel ve Gaz Olarak %100 Geri Dönüştürüle Biliyor.

Geri Dönüşüm Sektöründe Yatırım Yapmayı Planlaya Firmalara Danışmanlık ve Anahtar Teslim Projeler Sunan Bu Marmore Yeşil Mühendislik. Ortaklarından Ömer Turhan Yatırım Yapmayı Düşünen Firmalara Butun Üretim Safhalarını 4 saat Gibi Kısa Bir Sürede Gözlemleye Bileceklerini Belirtiyor.

Türkiyenin İlk Projesi Nezaman Tamamlanacak?

Türkiyenin İlk Projesi Erzincanda 2011 Mart Ayında Faliyete Geçeceği Belirtildi.

 

Başka Yatırımlar Varmı?

Türkiyede Bir çok Firmayla Görüşmelerinin Sürdüğünü Belirten Firma Yetkilileri Türkiyede 2011 Yılın Sonuna Kadar 5 Tesisin Hayata Gececeğini ve 5 tesis İle Birlikte Yıllık 100.000 Ton Atık Lastik İşleneceğini Belirtti. Projelerinin Sadece Yurt İçi Değil Yurt Dışında'da Oldukca Dikkat Cektiklerini Söyledi Özellikle Suriye, İran, Hindistan, Yunanistan 'dan Bircok İş Adamıyla Görüştüklerini Belirtiler.

Detaylı Bilgi İçin ;

www.marmore.com.tr

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !